Dovoz do 24h
Radi poradíme, zavolajte 047/4397722
Bezpečný nákup

Diskové šróby

X filter reset
     
 

Berte prosím na vedomie rôzne typy diskových šróbou :

 

Diskové šróby jednodielne

Jednodielne diskové šróby ponúkame so 60° kuželom, plochým alebo guľovým sedlom, rádiusom 12mm, 13mm, a 14mm.

 

Diskové šróby dvojdielne

Dvojdielne diskové šróby ponúkame so 60° kuželom, plochým alebo guľovým sedlom, rádiusom 12mm, 13mm, a 14mm.

Pozor!

Ak sú od výrobcu vozidiel príp.diskov používané dvojdielne šróby , je potrebné tieto nahradiť dvojdielnymi.

 

Štifty, obojstranné závitové štifty

Štifty vieme dodať v rôznych vyrubovaných priemeroch, dĺžkach a závitoch. Smerodajný je originálny priemer vyrubovania, počet zu­bov nie je až taký podstatný. Montáž by mala byť vykonaná odborne.

Obojstranné závitové štifty slúžia na prestavbu upevnenia diskov z diskových šróbov na matice.

 

Diskové matice

Diskové matice ponúkame jedno alebo dvojdielne so 60° kuželom, plochým alebo guľovým sedlom, rádiusom  12mm, 13mm a 14mm.

 

Zmena rozteče

Diskové šróby a matice na zmenu rozteče v podstate vyhovujú dvojdielnym diskovým šróbom.

Kvôli pohyblivému sedlu môže byť rozdiel adaptovaný medzi roztečov diskov a roztečov vozidla do 2,5mm. (napr. s 110/5 na 112/5).

 

Ibolt šróby

Dvojdielne diskové šróby s vnútorným šesťhranom  ponúkame so 60° kuželom, plochým alebo guľovým sedlom, rádiusom 12mm, 13mm, a 14mm.

 

Pozor!

Ak sú od výrobcu vozidiel príp.diskov používané dvojdielne šróby , je potrebné tieto nahradiť dvojdielnymi.

 

Ibolt zmena rozteče

Ibolt šróby na zmenu rozteče vyhovujú všeobecne normálnym šróbom k zmene rozteči. K nasadeniu kužeľového alebo guľového sed­la môže byť diferencia medzi roztečou disku a roztečou vozidla až do 2,5mm adaptovaná. (napr. z110/5 na 112/5).

 

Adaptačné misky

Adaptačné misky s kužeľovým/guľovým sedlom sa používajú, ked už zvyčajný šrób nie je dostupný v požadovanej kombinácii. Takto sa môže adaptovať diskový šrób s kužeľovým na guľové sedlo a naopak. Často je používaná adaptácia s guľovým rádiusom s 12mm na 14mm k upevneniu Porche kolies na vozidlá iných výrobcov. Pri používaní adaptačnej misky sa redukuje pri kužeľovom sedle  na guľové nakrúcacia hľbka  o ca. 2mm a z guľového na kužeľovél o ca.7mm. Prosím dodržujte to  pri výbere dľžky šróbou!

 

Závit -  Kužeľové sedlo - Dĺžka drieku

Pri nahlásení závitu sa myslí závit dotičný s vozidlovou skupinou. Závitový priemer a stúpanie /napr. M12X1,5/  je zodpovedajúci hlavný údaj.  Rozhodujúce je tiež, či kolesá sú sériovo upevnené so šróbami alebo maticami.

RD sa označuje priemer zhrubovania štiftu s týmito údajmi si môžete v katalógu vybrať dlhšie štifty rovnakého závitu.

S kužeľovým príp. guľovým sedlom sa myslí sedlo diskového šróbu alebo matice.

Výrobcovia automobilov používajú rôzne tvary. Konkrétne ide o 60° kužeľové sedlo alebo guľové sedlo /polguľový tvar/  v rádiusoch 12mm, 13mm alebo 14mm ako aj ploché sedlo.

Pod dĺžkou drieku sa rozumie miera začiatku závitu od koniec šróba a sedlo šróba.

Prosím skontrolujte si vždy pred objednávkou , ktorý typ diskových šróbov/matíc potrebujete.

 

Šróby guľové sedlo

Čoraz častejšie sa objavujú na trhu upevňovacie diely v nedostatočnej kvality. Šróby, ktoré nezodpovedajú sériovému sedlu, majú vysoký nebezpečný potenciál.

Napríklad nemôže šrób s guľovým sedlom a rádiusom R12 garantovať pevný spoj so sedlom rádiusa R14. Je tu najvyžšie nebez­pečenstvo povolenia spoja. Odmietnite používať diskové šróby, ktoré nie sú špecifikované.

V naších podkladoch môžete vždy rozpoznať relevantné dáta. Bez upresnenia údajov o vozidle a diskoch Vám nemôžeme a nechce­me žiadne šróby doporučiť. To slúži výnimočne k bezpečnosti Vašich zákazníkov. Preto prosím pochopte naše otázky.

 

Adapter kuzel 60° viachran

3,00 EUR /ks
Skladom

Stifty
M12x1.5 40mm

2,90 EUR /ks
Skladom

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Súbory cookie nám pomáhaju pri poskytovaní naších služieb. Používením naších služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie Súhlasim