Dovoz do 24h
Radi poradíme, zavolajte 047/4397722
Bezpečný nákup

NÁVOD V KATALÓGU
K správnemu výberu rozširovacích podložiek, ktoré by pre vás boli vhodné potrebujete ako prvé nutné vedieť prelis (ET) vašich diskov. To nájdete na diskoch alebo v TP prípadne v certifikáte disku. Vyhľadajte teraz pre vaše vozidlo hranicu prelisu, tie sú pre jednotlivé vozid­lá vyznačené. Môžete sa orientovať na hotnote “TGA”. V prípade ak nie je k dispozícii certifi­kát k dielu, taktiež platí zobrazená “2%“ - hranica. Hranica prelisu „SA“ je platná len spolu s certifikátom pevnosti podvozku pre licenciu k jednorázovému zápisu - môžete si ju u nás zakúpiť. Distančné alebo adaptačné podložky slúžia ako predĺženie diskovej príruby a tak sa musí k vypočítaniu efektívneho prelisu, odpočítať hrúbka podložiek s prelisom disku.
Efektívný prelis nemôže byť pod našími zadanými hranicami prelisu, lebo to je maximálna podhranica.
Samozrejme musia sa okrem ET-hranice dodržať aj ďalšie podmienky ako krytie kolies a voľný chod.
Dovolený príklad:
TGA - hranica vozidla: 20mm
Disk ET45 - distančnú podložku 20mm = efektívna hranica prelisu 25mm
Efektívna ET je väčšia než TGA hranica - preto je povolená
Disk ET45 –TGA hranica 20mm = Distančnú podložku max.25mm
Preto sa môžu použiť distančné podložky do 25mm hrúbky.
 
Všetky uvedené ceny v katalógu sú v Eurách s DPH bez prepravného. Technické ako aj ce­nové zmeny sú vyhradené. Právne nároky založené na chybách alebo tlačové chyby sú vylúčené.

Súbory cookie nám pomáhaju pri poskytovaní naších služieb. Používením naších služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie Súhlasim